Tekne Motoru Ses İzolasyonu

AnasayfaTekne Motoru Ses İzolasyonu

Tekne Motoru Ses İzolasyonu

Motorlu teknelerde motor sesi tekne sakinlerine rahatsızlık verebilecek seviyede olabiliyor. Bu rahatsız edici ses teknedeki kişileri rahatsızlık verdiğinden hem teknede çalışanlara hem de kendi şahsi teknesini kullananlara fiziksel ve ruhsal olarak sıkıntılar yaşatabilir. Tekne Motor bölgesine doğru ve kaliteli malzemeler ile ses yalıtımı ve ses izolasyonu işlemi uygulanarak en yüksek seviyede ses kesim işlemi yapılır.Tekne motor kabini ses izolasyonu yaptırırken konusunda uzman kişilere başvurmanızda yarar vardır. Mekanda oluşacak ses seviyesine uygun malzeme seçimiyle yapılacak uygulamada özel yalıtım malzeme çeşitleri tercih edilerek gürültünün maksimum seviyede kesilmesi rahat bir ortamda kalınmasına olanak sağlayacaktır.

Yaptığınız tekne seyahatlerinde gürültüye maruz kalmamak için mutlaka ses izolasyonu uygulaması yaptırmalısınız.Peki neden ses izolasyonu ? Ses izolasyonu uygulamaları için geliştirilen malzemeler sesi kesmek için birebir üretilmiştir.Böylece rahatsızlık veren sesler ortadan kalkıyor.Motor çok ses çıkaran bir malzeme olduğundan yüksek yoğunluklu ses izolasyon malzemesi kullanılmalıdır.

Tekne motorlarının çok ses çıkarması her insanı rahatsız eder ve bu sorundan kurtulmak ister.Bizde tekno sünger olarak bu soruna bir çözüm bulduk.Bu sesi kesmek için gereken malzemeler rebonded bondex süngerpan (motorun sesine göre 100 – 120 ve 150 dansite yoğunlukta tercih edilebilir.) bariyerli süngerpan,bariyerli yanmaz akustik süngerler,1000 dansite yoğunlukta ağır epidyem bariyer,vibrasyon takozu ve yüksek yoğunluktaki akustik süngerler (Yumurta sünger,piramit sünger,labirent sünger,spesiyal sünger,düz yanmaz sünger,melamin sünger) kullanılmaktadır.

× Canlı Destek