Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaRadyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Radyo odalarının ses kaliteleri yalnızca yalıtım malzemeleri kullanılarak sağlanmalıdır. Yanmaz akustik süngerler, çift taraflı olarak uygulanabilir ve süngerlerin arasına ses izolasyonu sağlayan diğer yalıtım malzemeleri uygulanabilir. Çok daha profesyonel bir yalıtım istenirse, bilgisayar destekli akustik simülasyon programlarına tabi tutularak, gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra ses yalıtım malzemelerinin kalınlıkları tayin edilir ve radyo odası ses yalıtımı sağlanmış olur.

Radyo odalarının ses yalıtımı yapmadan önce ortamın metrajı belirlenmeli. Daha sonra teknik ekimiz tarafında ortam keşif edilir ve ortamdaki akustik sorunu çözmek için çalışma yapılır. Gerekli çalışma yapıldıktan sonra ne kadar malzeme kullanılması gerekir ve fiyatı ne kadar tutar bu gibi soruların cevabına kavuşulmuş olur. Malzemeler belirlendikten sonra ortamın akustik ses yalıtım montajı başlamış olur.

Ortamın ses yalıtım malzemelerin montajı bitimi ortamın büyüklüğüne ve kullanılacak yöntemlerle alakalıdır. Ortamın temiz olaması işe başlamadan önce iş akışını hızlandırma yönünden olumlu sonuç olacaktır. Ses yalıtım malzemeleri uygulandıktan sonra radyo olarının ses yalıtım sorunu çözülecektir. Ses yalıtımı birçok alanda kullanılır. Yani ses sorunu olan her yerde uygulanması uygundur.

× Canlı Destek