Akustik Piramit Sünger

AnasayfaAkustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger

Piramit sünger mekan içerisindeki akustiğin artırılması amacıyla tavan yada duvarlarda uygulanan akustik yetenekte bir üründür. Ses absorbe edici ve düzenleyici özellikte, ses izolasyon çalışmalarında, ses kesici malzemeler ile beraber uygulanabilen ve sorunların çözüme kavuşturulmasında önemli rol üstlenen bir süngerdir. Yankı yada çınlama kaynaklı seslerin bozulmaya uğramasına engel olur.

Piramit sünger akustik yetenek kazandırılmış sünger çeşitlerinden yalnızca bir tanesidir. Farklı formlarda akustik sünger temin etmek mümkündür. Yüzey yapısı gereği bulunan gözeneklerine ses nüfuz ederek geri dönmemesini sağlamaktadır. Güçlü ve şiddetli gürültülerde etkili bir izole performansı için ses kesici malzemeler ile beraber kullanılması gerekmektedir.

Piramit sünger uygulaması özel yapıştırıcısı ile yapılmaktadır. Tavan yada duvarlara bir rulo yardımıyla yapıştırıcı sürüldükten sonra uygulama gerçekleştirilir. Esnek bir yapıda olduğu için kolay bir şekilde yapıştırılır. Kendiliğinden yapışkanlı olarak temin edilebilir. Piramit sünger nemden etkilenmez ve küf tutmaz bir yapıdadır.

× Canlı Destek