Sinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaSinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonu akustik ses yalıtımı, günümüzde artık pek çok sinema salonu büyük alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır. Sinema severlerin kaliteli ve sessiz bir ortamda film izlemesi için sinema salonu ses yalıtımı öncelikle yapı malzemelerinin ortama uygun seçilerek uygulamaya konulması gerekir. Ayrıca sinema salonlarında en büyük sorun yankı sorunudur. Yankı gerek gösterimdeki filmin gerekse içeride bulunan insanların konuşmalarının çarparak rahatsız edici boyutlara ulaşmasıyla tekrar edilmesi halidir. Sinema salonu ses yalıtımı ile akustik bir ortam oluşturularak yankı problemi ortadan kaldırılabilecektir.

Hem içerideki sesin dışarı çıkması hem de dışarıdaki sesin içeri girmesini engellemek amacı ile seslerin geçişlerini engelleyen ve doğru duyum adına sese yön veren cam yünü, taş yünü, strafor, üçgen piramit sünger, diffüzör, bas kapanı ve özel akustik ürünler sinema salonu ses yalıtımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerdir.

Ayrıca planlama aşamasında yapı malzemelerinin de sinema salonlarına özel olarak yüksek kalitede ses izolesi sağlayacak ürünlerden seçilmesi gerekir. Sinema salonu ses yalıtım malzemeleri olarak öncelikle akustik kumaş kaplı ses yalıtım panelleri, akustik ses yalıtım süngerleri ve ses kesici süngerler tercih edilebilmektedir.

× Canlı Destek