Konferans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaKonferans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Konferans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Konferans salonu akustik ses yalıtımı, kötü ses kalitesi ve ses izolasyonlu değilse, hassas bilgilerin risk alarak ve verimli, kaliteli bir görüşme sağlamakta düşük bir verim söz konusudur. Konferans Salonuna uygun bir akustik düzenleme olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların ses karmaşasından dolayı konsantre olma problemleri ortaya çıkmaktadır.

Konferans salonlarında gürültü, yankı ve eko engelleme uygulamaları ses izolasyonu işleri dahilinde yapılmaktadır. Her problem için farkı özellikte ses izolasyon malzemesi kullanılmaktadır. Özellikle bu şekildeki mekanlar için yanmaz özellikte veya yüksek düzeydeki sesleri emme katsayısına sahip ses izolasyon malzemeleri daha çok tercih edilmektedir.

Konferans salonunda dekoratif açıda bozulmaması hatta şık bir görünüm katması açısından da akustik ses izolasyon panelleri kullanılabilmektedir. Kumaş kaplı akustik paneller ses emici veya yansıtıcı olarak kullanılan malzemelerdir. İki tarafı kumaş kaplı olan akustik kumaş paneller içerisine yanmaz özellikle ses izolasyon süngeri veya cam tünü de konulabilmektedir. Konferans salonunun akustik tasarımı ve projelendirilmesi ses izolasyon mühendisimizin taslaklarına göre yapılmaktadır. Konferans salonunda içerden dışarıya ve dışarıdan içeriye gelen seslerin engellenmesi veya en aza indirgenmesi için ses izolasyonu yapılmaktadır.

× Canlı Destek