Dans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaDans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Dans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Dans insanları günlük stresten ve enerjilerini boşaltabildikleri bir faaliyettir. Bunun için kenidinize evinizde dans odaları kurabilir yada dans salonlarına gidebilirsiniz. Fakat dans oda ve salonlarında ses yalıtımı yapılması gerekir. Odanın boşluğundan ve büyüklüğünden oluşan yankı, uğultu gibi seslerin çıkmaması için ve müzik sesinin dışarıya çıkmaması için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Dans odası yaptırmak istiyorsanız ve apartman katındaysa eviniz bu alana mutlaka ses yalıtımı yapılması gerekir. Müziğin sesinin dışarı çıkmaması ve komşularınızı rahatsız etmemek için odaya ses yalıtımı yapılması gerekir. Aynı şekilde dans salonlarınada ses yalıtımı yapılması lazım. Çünkü bu alanlarda daha yüksek sesli müzik dinlenip topluca dans edildiği için çevrenizdekileri rahatsız etmemek ve dans edenlerin konstantrasyonun bozulmaması için gereklidir.

 

Dans salonu ve odalarının tavan, duvar ve zeminine ses yalıtımı yaptırabilirsiniz. Tavan ve duvara ses kesici süngerpan, bariyerli süngerpan, bariyerli akustik süngerpan kullanabilirsiniz. Zemin için ise darbe önleyici kauçuk levha, mantarlı kauçuk kullanabilirsiniz. Ayrıca akustik amaçlı ise akustik halı ve karo halı kullanabilirsiniz.

× Canlı Destek