Ses Kesici Bondex Süngerpan

AnasayfaSes Kesici Bondex Süngerpan

Ses Kesici Bondex Süngerpan

Bondex Süngerpan ses yalıtımında kullanmış olduğumuz ana malzememizdir. Atık süngerlerin birleştirilmesi ile yüksek yoğunluklarda elde etmekteyiz. Süngerpan inşaat akustiği bina izolasyonunda duvar aralarında ses bariyeri, odalarda parke altı titreşim ve ses sönümleyici, ambalaj sektörü ve spor salonu gibi alanlarda ses kesici izolasyon süngeri olarak kullanılır. Süngerden üretildiği için esnek bir yapıya sahip olan ürünümüz hava geçirgenliği özelliği sayesinde piyasada oldukça tercih edilen bir ses yalıtım malzemesidir.

Bondex süngerpan diğer bir adıyla rebonded başlı başına bir ses yalıtım ürünü olup ses geçişlerini mükemmel bir şekilde kesmektedir. Ancak ses şiddetinin yüksek olduğu yani gürültünün artık insan sağlığını rahatsız ettiği ortamlarda yüksek yoğunluğa sahip olan epdm ses bariyeri ile lamine edilmiş modeli kullanılarak izolasyon değeri arttırılır. Ses yalıtım uygulamalarında doğru bir sonuç elde edebilmek için sorunun iyi tespit edilmesi ve doğru malzemenin kullanılmış olması gerekmektedir. Bunun bilincinde olarak uygulamalarımız öncesinde mekanlarınızda yapmış olduğumuz keşifler ile kullanacağımız malzemelerimize karar vermekteyiz. Böylelikle ekonominize katkı sağlamakta ve keşifler sırasında oluşturmuş olduğumuz ses yalıtım planımıza göre ilerlemekteyiz.

Uygulama yaparken boşluk kalmamasına dikkat edilmeli. Özellikle kapalı alanlarda yapıştırıcının kokusundan etkilenmemeniz için maske takmanızı öneririz. Uygulama yapabilmeniz için güçlü bir yapıştırıcı kullanmalısınız. Kalite belgeleri mevcut solid bazlı yapıştırıcımızı tercih edebilisiniz. Rulo fırça ile yapıştırıcıyı alana sürüp ardından süngeri baskı yaparak uygulamalısınız. Akustik bir malzeme olmadığı için yüzeyi akustik ürünlerle kaplanabilir veya alçıpan kaplama yapılabilir.

× Canlı Destek