Sunum Odası Akustik Ses Yalıtımı

AnasayfaSunum Odası Akustik Ses Yalıtımı

Sunum Odası Akustik Ses Yalıtımı

Büyük şirketlerin özel olarak ayırdıkları sunum odası, otellerin özel bölümleri ve kendi başına sadece sunum amaçlı olarak kullanılan mekânlarda seslerin net şekilde işitilebilmesi çok önemlidir. Günümüzde sunum odaları gibi alanlar için şehirden uzakta bir noktada yer ayarlamanın mantıklı olmadığını kabul etmek gerekiyor. Ancak şehir içinde kurulmaları da bazı sorunları beraberinde getirmektedir. Özellikle de trafiğin yoğun olduğu noktalarda ve insan toplulukların fazla olduğu yerlerde konuşlanan bu yerlerde ses yalıtımı yapmak büyük bir önem taşır. Sunum odası ses yalıtımı yapılarak kargaşa ve yaşanan rahatsız edici gürültülere karşı tedbir almak oldukça kolaydır.

Özel alanlar olarak belirlenen sunum odaları, seslerin net şekilde duyulması gereken ortamlardır. Bir ürün, bir hizmet veya farklı bir iş için insanların toplandıkları bu yerde bir veya belirli kişiler konuşur diğerleri de dinler. Ancak bu seslerin net şekilde işitilebilmesi çok önemlidir bu yüzden sunum odası ses yalıtımı kesinlikle yapılması gereken işlemlerden biridir.

Hem çevre insanlarının rahatsız olmaması için hem de çevreden gelen seslerin sunumu engellememesi için piramit sünger, basotect sünger, special sünger, labirent sünger, yumurta sünger gibi ses emilim gücü yüksek olan malzemelerden yararlanılarak duvar ses yalıtımı yapılabilir, zemin ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı için de uygun malzemeler kullanılarak seslerin daha iyi işitilmesi sağlanabilir.

× Canlı Destek